Gry planszowe przeżywają renesans. Dawniej grywaliśmy w chińczyka, warcaby ewentualnie w karty. Dzisiaj mamy do dyspozycji tak dużo różnorodnych gier, że sama próba dokonania wyboru może spowodować zawrót głowy. Zwykle  niespecjalnie orientujemy się w tej „planszówkowej” materii,  a szkoda, gdyż planszówki to wspaniały aerobik umysłu, okazja do spotkania się i spędzenia czasu tudzież nawiązania kontaktu z młodszym pokoleniem, stąd też pomysł (na razie pilotażowy) na zajęcia pt. „Spotkania z grami” dla Seniorów. 

Zapraszamy osoby, które chcą spędzić razem czas grając w wybrane gry. Nie trzeba znać żadnej z nich – na zajęciach zasady gry wyjaśnia osoba, która już je zna. Uczymy się wspólnie grając.

Dla każdego coś dobrego.

Chcesz sprawdzić lub poćwiczyć spostrzegawczość – proponujemy Dobble, Motylki  lub Grusselino.

Jeżeli lubisz gimnastykę pamięci  najlepsze będzie Memory – jak potrenujesz z nami będziesz mieć wreszcie szansę na wygranie z wnukami.

Dla osób, które lubią gry wymagającą sprytu oraz dostrzegania wielu możliwości – Rummikub.

Wyobraźnię najlepiej wystawia na próbę Dixit oraz Story Cubes.

Gorący ziemniak rozrusza Twoje szare komórki i poprawi gotowość pamięci a Taboo sprawi, że sięgniesz do głęboko ukrytych skojarzeń aby w niekonwencjonalny sposób wyjaśnić najprostsze hasła. Kojarzenie ze sobą pozornie odrębnych symboli wymaga konceptu w czym pomoże gra Koncept.

Scrabble – wyrafinowana słowna łamigłówka. Nie każdego wciągnie, ale jeżeli już, to na dobre – wówczas zapraszamy do naszego Klubu Scrabblisty. Gra w Scrabble to doskonały trening dla szarych komórek. Posługiwanie się językiem (tworzenie słów) to złożone umiejętności, które angażują do pracy ważne ośrodki w mózgu. Poza układaniem wyrazów i wzbogacaniem słownictwa, rozwija pamięć, uczy strategii i ćwiczy proste umiejętności matematyczne (liczenie punktów J).

Lubisz sprawdzać swoją wiedzę? Zależy Ci na jej poszerzaniu? Poznaj IKnow  – grę, która obejmuje 1600 pytań z 4 dziedzin. Wymaga wiedzy i umiejętności taktycznych.

Szczegóły dot. możliwości uczestnictwa na stronie :