Po co nam wiedza ?

Oczywiście nie każdy zadaje sobie tytułowe pytanie, jednak każdy na pewno niejednokrotnie stwierdził, że wielu rzeczy uczył się zupełnie niepotrzebnie. Niektóre były nieinteresujące, inne nie znalazły praktycznego zastosowania w życiu zawodowym czy prywatnym,wiele z tego, co kiedyś umieliśmy zostało zupełnie zapomniane.

 

 

Trudno zatem - słysząc stare powiedzenie, "nauka nie idzie w las" nie zapytać - a dokąd?

W istocie na co dzień stosujemy niewielką część tego, czego nauczyliśmy się w szkole. Tym bardziej wielu z nas zniechęca sama myśl o nauce, jako mozolnym przyswajaniu mało przydatnych treści. I w tym momencie niezwykle przydatną okazuje się elastyczność myślenia. Wymaga ona porzucenia utartych schematów, starych przekonań oraz zmiany w sposobie postrzegania i oceniania.

Jeżeli za punkt wyjścia przyjmiemy, że wiedza czyni zyski, to interesującym staje się - jaka wiedza oraz w jaki sposób może wpłynąć na zysk.

W ten sposób dochodzi do pewnej personalizacji wiedzy, która jest nam potrzebna i której posiadanie może nam przynieść zyski. A zdobywanie wiedzy, która nas interesuje i może być przydatna zaczyna być wielce ekscytujące.

Zapraszamy do udziału w programach rozwojowych:

Jak skutecznie wprowadzać zmiany w swoim życiu?

Nauka po nowemu - akademia zapamiętywania dla dorosłych.

Więcej w tej kategorii: « Biznes i instytucje