Biznes musi się uczyć !

O powodzeniu czy wręcz o sukcesie w biznesie decyduje wiele czynników, jednak każda organizacja opiera się głównie na ludziach. To ich twarde umiejętności i fachowa wiedza stanowią podstawę działania, natomiast ich tzw. kompetencje miękkie pozwalają na wytyczanie celów, motywowanie zespołu i wypracowanie przewagi konkurencyjnej. Ciągły postęp technologiczny i niebywały przyrost- niezwykle łatwo dostępnych - informacji powoduje konieczność nadążania i dotrzymywania kroku zmianom.

stała wzrostu

  Zrozumienie, że wiedza stanowi największy zasób biznesu, przyniosło skutek w postaci rozkwitu tzw. permanentnej edukacji. Hasła typu "rozwój społeczenstwa oparty na wiedzy", czy "uczenie się przez całe życie" zadomowiły się u nas na dobre.  Tu dochodzimy do nowego modelu lidera w gospodarce wiedzy. Wachlarz dotychczasowych umiejętności warto wzbogacić o kompetencje w zakresie uczenia się przez całe życie. Nauka, szczególnie neurobiologia, wniosła sporo nowego w kwestii rozumienia procesu zapamiętywania, uczenia się, czy zapominania. Ale, jak to zwykle bywa - droga od laboratoriów do praktycznego zastosowania przez zainteresowanych, jest dosyć długa, kręta i bywa wyboista. Mało kto lubi zagłębiać się w teoretyczne wywody, jeszcze trudniej przychodzi nam, porzucenie utartych schematów i przyzwyczajeń, nabywanych przez długie lata.

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach, gdzie wiedzę teoretyków nauki przekuwamy w umiejętności praktyków biznesu. Co więcej podstawowym celem jest sprawienie, aby nauka zamiast rozumianą koniecznością stała się satysfakcjonującą przyjemnością. Ze względu jednak na wagę zagadnienia - warto coś zmienić, gdyż już jesteśmy na drodze lawinowo rosnącej ilości informacji i trudno sobie wyobrazić porzucenie tej drogi. Jeżeli zaś chcemy wykazywać się wiedzą, to umiejętne i efektywne jej poszerzanie staje się koniecznością. I tu rodzi się pytanie: jak? Jak nadążyć oraz czy to wogóle możliwe?